• image one
  • image two
  • image three

Groborz Trio

Wojtek Groborz

u Muniaka by klosek

Jazzowy pianista, aranżer, kompozytor i nauczyciel Wojtek Groborz podróżuje po muzycznej scenie od 1975 roku, kiedy to na koncercie otwierającym Krakowskie Zaduszki Jazzowe wystąpił na czele swojego bigbandu. Dał się poznać grając z zespołem Jarosława Śmietany Extra Ball, a od pooonad 20 lat przemierza Świat z Jazz Band Ball Orchestra Jana Kudyka. Jednakowoż cały czas jest też aktywny jako leader własnych formacji - m. in. Tria, zespołu, który od końca ubiegłego millenium zapełnia publicznością miejsca swoich występów.

Występował z czołówką polskiego jazzu, m.in. z Januszem Muniakiem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Majewskim i ...

Absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej, ma ponad trzydziestoletni staż na jazzowej scenie. Uczeń Barry Harrisa i Hala Galpera, jest także cenionym wykładowcą i nauczycielem muzyki jazzowej. Aktualnie zaangażowany jest w nowopowstałej katedrze jazzu swojej macierzystej uczelni.

Groborz Trio

Groborz Trio prezentuje oryginalną stylistykę BeBopu z elementami muzyki afro-kubńskiej - jakby w nawiązaniu do słów Jelly Roll Mortona: "all good jazz had to have a Latin Tinge". Starannie dobrany repertuar zawiera zarówno bardziej, jak i mniej znane oryginalne kompozycje jazzowe (w tym wiele kompozycji Dizzy Gillespiego), standardy w nowych, świeżo brzmiących aranżacjach, a także kompozycje leadera - liryczne ballady i pełne ekspresji utwory latynoskie.
Witalność, elegancja, maestria, rzadko spotykana, bezkompromisowa czystość stylistyczna i swingujący rytm, czynią każdy koncert Tria, niezapomnianym wydarzeniem muzycznym.

Zespół wydał CD “Yet another BeBop Day” (Not Two Records MW 713-2)

Wojtek Groborz zaprosił do współpracy super time-keepera Wiesława Jamioła - perkusistę, który także współpracuje z JBBO i Tomasza Kupca, który okazał się pierwszym z całej serii wybornych kontrabasistów; jego zmiennikami są Maciek Adamczak, Adam Kowalewski i przedstawiciel jeszcze młodszego pokolenia - Dominik Wywrocki. Na płycie, jak i czasem na koncertach, można też usłyszeć zdumiewająco wybornego perkusistę, Łukasza Żytę.

Oferta i kontakt

Wojtek Groborz oferuje występy ze swoim Trio, nonetem, oraz jako: niezależny pianista, członek Jazz Band Ball Orchestra, realizator specjalnych projektów, aranżer, a także jako wykładowca na warsztatach i innych zajęciach edukacyjnych. Udziela też lekcji indywidualnych.
Zainteresowanych organizacją występów Tria Wojtka Groborza i innych formacji z jego udziałem, prosimy o kontakt:

Email: Send mail

Telefon: (+48) 696 616 249 (Era)

Fotografia na górze strony: Piotr Kłosek  Download full version (2.2 MB)

Nasza Muzyka wymaga niewielkiego, ale precyzyjnego nagłośnienia. Fortepian akustyczny pozwala na osiągnięcie pełnego efektu artystycznego.

Repertuar:
Generalnie świetny.

Kontakt:

Wojtek Groborz Trio CD
Yet Another BeBop Day

Marzec/March 2000
Sample do odsłuchu w formacie MP3
Wkrótce pełne i niepublikowane wersje wybranych utworów

Wojtek Groborz - piano
Tomasz Kupiec - bass
Łukasz Żyta (9 tracks),
Wiesław Jamioł (3 tracks) - drums

© 2000 Not Two Records.Recorded at Polish Radio Cracow 19&21/April/1999
Recording and mastering engineer - Aleksander Wilk
Produced by Wojtek Groborz
Assistant producer - Antek Dębski
Executive producer - Leszek Cicirko ( Decoy Productions )

Soon in English...